Čo pomáha v boji proti depresii?

12.10.2022

😓😓😓 ak máte zlé dni alebo sa trápite v depresii, skúste zmeniť Vaše emocionálne nastavenie a prečítať si tento prispevok. 

Uvedomte si, že:
1️⃣ Vaše pocity sú prejavom vašej jedinečnosti a sú dôležité nielen pre vás, ale aj pre ľudí vo vašom okolí. Či už prežívate pocity pozitívne alebo negatívne, jednoducho sú súčasťou vášho života a nie je riešením ich vytlačiť alebo potlačiť. 
2️⃣ Máte cenu ako jedinečný človek a osoba. Aj keď mnohokrát môžete mať pociť, že váš život je bezcenný, opak je pravdou. 
3️⃣ Pre iných ľudí nie ste príťažou. Ste súčasťou života mnohých a ak potrebujete pomoc, jednoducho o ňu požiadajte. Nemajte obavy, že vás iní ľudia budú odsudzovať. 
4️⃣ Zaslúžite si odpočinok a relax, aby ste dokázali načerpať ďalšie sily. Nie je hanbou, keď si potrebujete oddýchnuť. Regenerácia a relax sú prirodzenou súčasťou nášho života. 
5️⃣ Každý deň je príležitosťou na zmenu a nový krok k lepšiemu životu. 

Depresia je jedným z najčastejších klinických ochorení v súčasnosti. Toto prvenstvo si drží už niekoľko rokov. 

Nezabudajte na seba v živote a bojujte s depresiou 

#radipsychologicka #depresia #radost #zivot #psycholog#vztahy #laska #sebalaska

PhDr. Ivana Čergeťová, PhD., LL.M., MBA

Som psychologička, NLP koučka, kariérna poradkyňa a akademická pracovníčka, ktorá sa venuje teórii vzťahovej väzby viac ako 20 rokov. Pracujem na tejto téme nielen ako poradkyňa, ale rovnako ako výskumníčka.

Stretnutie so mnou ti môže pomôcť, ak hľadáš odborníka v oblasti duševného zdravia so zameraním na vzťahy, komunikáciu a osobnostný rozvoj.

Pre viac informácií sledujte moje sociálne siete @radipsychologicka #radipsychologicka #vztahy #laska #rozvoj #pridsasomnouporadit